مقاله

چگونه در دوران کرونا اسباب کشی کنیم

کرونا فقط یک بیماری عجیب‌وغریب و یک ویروس همه‌گیر نیست و هزاران مشکل جانبی دارد. اگر در این روزهای کرونایی باید اسباب کشی کنید، نکاتی که در این مطلب مطرح می‌کنیم به شما کمک خواهد کرد.

اسباب کشی در روزهای عادی هم سخت است و هر وقت اسمش می‌آید تن و بدن مستاجران می‌لرزد. حتی آنهایی هم که خانه جدید خریده‌اند، موقع اثاث کشی غم وجودشان را می‌گیرد. حال تصور کنید باید در شرایط کرونایی جابه‌جا شوید و این مشکل شرایط را سخت‌تر می‌کند.

اما به هر حال برای هر مشکلی راهکارهایی وجود دارد با انجام آنها می‌توانید شرایط را ساده‌تر کنید. در این مطلب هم می‌خواهیم به ترفندهایی برای اسباب کشی بپردازیم که بتوانید مشکلاتتان را در زمان کرونا حل کنید

رعایت نکات بهداشتی

حواستان باشد حتی اگر کسی از دوستان و نزدیکان برای کمک نیاید، خودتان باید سفت و سخت نکات بهداشتی را رعایت کنید. علت اصلی هم این است که بالاخره کارگران شرکت باربری حضور دارند و باید حواستان باشد که فاصله اجتماعی را حفظ کنید. نکته مهم این است که پیش از شروع اسباب کشی باید راه پله‌ها، آسانسور، دستگیره‌ها و… خانه خودتان را ضدعفونی کنید.

ماسک زدن را فراموش نکنید . ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنیم بچه‌ها هنگام اسباب کشی حضور نداشته باشند و آنها را خانه یکی از دوستان یا اقوام بگذارید.

خرید کارتن جدید برای بسته‌بندی

خیلی از ما عادت داریم از همان کارتن های قبلی برای بسته‌بندی اثاثیه خودمان استفاده می‌کنیم. البته این کار مشکل خاصی ندارد، ولی از آنجایی که ممکن است وسایلمان کم و زیاد شده باشد، یا جعبه‌های قبلی قابل استفاده نباشند، نیاز به کارتن بسته‌بندی خواهیم داشت.

معمولا اولین کاری که انجام می‌دهیم سرزدن به میوه‌ها فروشی و سوپرمارکت‌ها برای گرفتن جعبه موز و کارتن است. ولی در شرایط فعلی بهترین کار این است که کارتن‌های ویژه بسته‌بندی بخرید که هم نکات بهداشتی رعایت شده باشد و هم اینکه استحکام و کیفیت خوبی دارند.

انتخاب شرکت باربری معتبر برای اسباب کشی

برای انتخاب شرکت باربری وسواس زیادی به خرج دهید. پیشتر باید تحقیق می‌کردید که کدام شرکت خوب است و خدمات بهتری ارائه می‌کند، اما حالا باید مطمئن شوید که کدام مجموعه پروتکل‌های بهداشتی را درست رعایت می‌کند. این موضوع روی هزینه اسباب کشی هم تاثیر زیادی دارد. چراکه ممکن است برخی از شرکت‌ها یا آگهی‌دهندگان هزینه کمتری اعلام کنند، ولی بعدا یا به روش‌های مختلف قیمت را بالا می‌برند یا کار باکیفیت انجام نمی‌دهند.

برای این منظور می‌توانید از اتوبار کرج کمک بگیرید، یا نظر کاربران دیگران را در مورد ما بخوانید. نکته مهم دیگر این است که حتما از شرکت باربری بخواهید ماشین‌هایشان را ضدعفونی کنند و بعد از خالی کردن اثاثیه، تا جایی که می‌توانید خودتان هم این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *